siatkalista

 
  1. 24.90 PLN

    Ignacy Jan Paderewski (1860–1941) – światowej sławy pianista i kompozytor, polityk, mąż stanu, niestrudzony działacz na rzecz niepodległości Polski. Podporządkował życie i oszałamiającą karierę sprawie polskiej. Jako dziecko marzył, żeby stać się „kimś” i uratować ojczyznę. To marzenie spełniał i spełnił konsekwentnie – dzięki swej tytanicznej pracy i zdolnościom stał się pianistą koncertującym na wszystkich kontynentach, został idolem, gwiazdą, celebrytą i najlepiej zarabiającym pianistą w całej historii. Od 1914 roku każdy występ zaczynał przemową o Polsce, zjednał sobie najważniejsze koronowane i niekoronowane głowy państw, aż w końcu stał się jednym z autorów polskiej niepodległości. Magdalena Majewska opowiada o nim z nieukrywaną fascynacją. Tętniąca życiem narracja oczarowuje od pierwszych słów – niemal widzimy tego młodzieńca ze złotą czupryną, dowcipnego, atrakcyjnego, ambitnego, szlachetnego... i już rozumiemy, dlaczego swoją osobowością i muzyką hipnotyzował tłumy.

  2. 110.38 PLN

    Lista utworów

        Ave Maria
        Corelli Christmas Concerto
        Do You Hear What I Hear
        Gloria
        Hark! The Herald Angels Sing
        Joy To The World
        The Little Drummer Boy
        The Manger
        Mary, Did You Know?
        O Holy Night
        O Little One Sweet
        Ode To Joy
        Silent Night, Holy Night
        The Sweetest Gift
        What Child Is This

  3. 119.17 PLN

    Lista utworów

        All I Want For Christmas Is You
        Christmas C'mon
        Jingle Bell Rock
        Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow!
        Time To Fall In Love
        Warmer In The Winter
        We Three Gentlemen
        You're A Mean One, Mr. Grinch

  4. 9570_1467451731.jpg
    200.00 PLN

    Jeżeli zechcą Państwo zrealizować BON poprzez sklep internetowy,
    prosimy w formularzu zamówień w rubryce UWAGI o wpisanie nr bonu.
    (Kolor i faktura papieru z jakiego wykonany jest BON, może różnić się od prezentowanego na zdjęciu)


    Z góry dziękujemy
    Firma Henglewscy

  5. 65.00 PLN

    VIII wydanie popularnej monografii poświęconej osobie i twórczości F. Chopina Monografia ujęta w niezwykle interesującej szacie literackiej. Iwaszkiewicz podaje fakty i domysły, stara się wyjaśnić nieporozumienia i legendy, którymi obrosła biografia kompozytora. Opiera się przede wszystkim na korespondencji od i do Chopina oraz na wszelkich słowach współczesnych Fryderykowi i piszących o nim. W wyborze i ocenie przedstawianych osób, sytuacji Iwaszkiewicz kieruje się subiektywizmem, jednak mając przed sobą bardzo wyraźnie wytyczony cel: stworzyć prawdziwy obraz życia i wewnętrznego rozwoju Chopina. Jego sylwetka jest mocno osadzana w środowisku, w którym w danym momencie życia przebywał, czy to warszawskie czy paryskie także podlega indywidualnej ocenie Iwaszkiewicza. Pomaga to Autorowi pokazać, w jaki sposób określone warunki bytowe i towarzyskie wpływały na pracę twórczą kompozytora. Nie ma tu trudnych analiz muzykologicznych, są anegdoty, ciekawe, czasem bardzo cięte charakterystyki osób, zdarzeń. Uderza miłość do muzyki i niesamowity szacunek dla Chopina i jego twórczości.

  6. 30.63 PLN

    Franciszek Lessel (1780–1838) – kompozytor i pianista, ale też… dyrygent, pedagog, architekt, ogrodnik, agronom, medyk, zarządca i inspektor. Syn Wincentego Lessla – nadwornego muzyka na słynnym dworze książąt Czartoryskich w Puławach. Uczeń Józefa Haydna – jeden z nielicznych tak wysoko cenionych przez mistrza. Bezpośredni poprzednik Chopina w muzyce fortepianowej i we wczesnym stylu romantycznym. Jego życie jest owiane mnóstwem tajemnic dotyczących pochodzenia, z których wielu pewnie nigdy nie uda się odkryć. Niesłusznie zapomniany, a bardzo wartościowy autor symfonii, kwartetów smyczkowych, triów fortepianowych, utworów kameralnych. Autor pieśni do znanego zbioru Śpiewów historycznych Juliana Ursyna Niemcewicza i pierwszego koncertu fortepianowego w muzyce polskiej. Zrazu obiecujący wirtuoz i kompozytor z czasem porzucił zawód muzyka, aby utrzymać rodzinę – został zarządcą w domach arystokracji i inspektorem w szkołach.

  7. 24.90 PLN

    Mieczysław Wajnberg (1918–1996) – może to być zaskakujące, ale ze statystyk programów koncertowych i nagrań płytowych wynika, że jest dziś najczęściej wykonywanym i nagrywanym kompozytorem polskim po Chopinie. Urodził się w Warszawie jako pierwszy kompozytor w niepodległej od miesiąca Polsce. Los rzucił go w wieku do 20 lat do ZSRR, gdzie pozostał do końca życia. Tam cieszył się pewnym uznaniem jako kompozytor muzyki użytkowej oraz koncertowej, jednak szersze zainteresowanie zaczął wzbudzać dopiero po swojej śmierci. Sławę przyniosła mu wykonana w 2010 roku na festiwalu w Bregencji „Pasażerka”, pierwsza opera kompozytora. Dzieło, którego akcja rozgrywa się w obozie koncentracyjnym, wywołało wtedy sensację i zaowocowało kolejnymi wykonaniami na deskach scen całego świata. Nie bez pewnego znaczenia dla zaciekawienia jego muzyką był dramatyczny życiorys: w 1939 roku  ucieczka przed Niemcami z Warszawy do Związku Radzieckiego, w 1941 roku powtórna ucieczka - teraz do Taszkentu, a także aresztowanie w czasie antysemickiej nagonki za rządów Stalina. Wajnberg jako muzyk czuł się Żydem, kształtowała go muzyka rosyjska, ale jako człowiek do końca życia czuł się Polakiem.

  8. 35.00 PLN

    Ta publikacja to świeże spojrzenie na kolędy, które dzięki nowoczesnym jazzowym harmoniom zyskują nowe brzmienie, a przy tym pozostają łatwe do zagrania – idealne dla początkujących. Wybrane tonacje sprawiają, że melodia mieści się w wygodnym zakresie głosu, co pozwala na swobodne śpiewanie nawet bez doświadczenia wokalnego. Nuty zapisane są w klasyczny sposób, a nad nimi umieszczono dodatkowo akordy, co umożliwia także prosty akompaniament gitarowy. To doskonała opcja dla tych, którzy chcą połączyć świąteczne muzykowanie z subtelnym jazzowym akcentem.

  9. 45.00 PLN

    Publikacja zawiera kolędy w opracowaniu na czworo skrzypiec. Wspólnym mianownikiem wszystkich wybranych melodii jest ludowy charakter linii melodycznych, a w częściach: 2-4 nawiązanie do tematyki pasterskiej. Celem zintegrowania zespołu wykonawczego autor zdecydował się na rozczłonkowanie materiału muzycznego, czego efektem stał się podział melodii nie tylko na zdania lub frazy muzyczne, ale niekiedy i motywy oraz "rozrzucenie" ich po wszystkich partiach skrzypcowych.Do utworów dołączone są kody QR, które odnoszą do kanału YouTube, gdzie zamieszczone zostały nagrania kolęd w wykonaniu uczniów ZSM im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim.
    W publikacji:
    Ach, ubogi żłobie; Hej, w dzień narodzenia; Pasterze mili; My, też pastuszkowie

  10. 35.00 PLN

    Śpiewające wiolonczele są zbiorem kilkunastu miniatur, zróżnicowanych pod względem charakteru i nastroju, adresowanych do uczniów starszych klas szkół muzycznych I stopnia lub początkowych klas średnich szkół muzycznych. Tytuły poszczególnych miniatur oddają ich programowy charakter i służą pobudzeniu wyobraźni młodych wykonawców.

siatkalista